Jarmila

Jarmila

550 kg štěstí a lásky

Jarmila je pětiletá kravička, která se k nám dostala díky záchranné akci slečny, která o ni pečovala v kravíně. Podle karty má za sebou Jarmila tři telata a protože již další nemohla mít, stala se v mléčném průmyslu nepotřebná. Tak je nastavený intenzivní mléčný průmysl. Běžně se kráva dožívá i 25 let ale v takovém to prostředí je průměrný věk 5 let, neboť kráva už není tak výkonná a nehodí se, její život ukončí jatka, pokud nezemře vyčerpáním…..

Jarmila měla štěstí. Našla domov a pomoc jako jedna z mála, a za to jsem moc ráda, jsme spřízněné duše, ona je pro mne vším ❤
Když jsme ji přivezli, byla to kostřička, co se sotva držela na nohách…..mnoho lidí předpovídalo, že to nedopadne dobře. Naštěstí veterinární péče, kvalitní krmení a láska dělají zázraky.
Podařilo se vyléčit velký zánět na noze, ze kterého doslova tekl hnis, zánět vemene, ale stále bojujeme se zánětem paznehtu pododermatitidou…..to je problém většiny krav z kravínů.
Nicméně věříme, že bude co nejdříve zdravá! Po psychické stránce jsou změny obrovské ❤ Jarmila nyní i přes svou indispozici šéfuje stádu. Máme ji moc rádi, je to neobyčejná, jemná a krásná duše, která si zaslouží důstojný život